Späť na prehľad

Rally Radosti štartuje už 26. augusta. Príď si pozrieť viac než 30 superšportov

Rally Radosti sa postupne blíži ku svojmu „Dňu D“, kedy odštartuje kolóna športových a&...

Rally Radosti sa postupne blíži ku svojmu „Dňu D“, kedy odštartuje kolóna športových a superšportových áut rozdávať radosť na šesť slovenských námestí, aby pomohla vyzbierať čo najviac financií pre deti s kardiovaskulárnymi ochoreniami. Tridsaťpäť automobilov od výrobcov z celého sveta navštívi Trnavu, Banskú Bystricu, Košice, Liptovský Mikuláš, Žilinu a Sereď. Organizátori pri tejto príležitosti publikovali dokument, ktorý mapuje cestu Rally Radosti od prvého ročníka až po ten posledný. Pätnásť minút kľúčových momentov z námestí a výpovedí organizátorov, partnerov či účastníkov ťa rozhodne namotivuje, aby si prišiel na jedno z námestí a pokochal sa najkrajšou a najfarebnejšou kolónou superšportov na Slovensku!

Prípravy tohtoročnej Rally Radosti sú takmer na konci a už teraz môžem povedať, že sa ako účastníci, tak i návštevníci námestí majú na čo tešiť. Desiatky stretnutí a stovky hodín organizácie celého tímu prinesie ešte lepšiu, ešte väčšiu a ešte zvučnejšiu Rally Radosti na šesť námestí počas troch dní, pričom Rally sa tento rok zastaví hneď v dvoch nových mestách,“ uviedol Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti a dodal: „Keďže ľudia nám neustále píšu, či môže tento rok prísť Rally Radosti aj ku nim na námestie, rozhodli sme sa v rámci našich síl a možností vyhovieť a obmeniť trasu. Liptovský Mikuláš a Sereď sa tak premiérovo dočkajú najlepšej automobilovej šou a my sa už nevieme dočkať na reakcie oboch námestí.“

Tohtoročná Rally Radosti pritom nezabúda ani na svoj hlavný cieľ – vyzbierať čo najviac financií a pomôcť tak tým, ktorí to najviac potrebujú. Hlavnou „témou“ pre ročník 2022 je pomoc deťom s kardiovaskulárnymi ochoreniami v nemocniciach na západe, strede a východe Slovenska. „Srdcovo-cievne ochorenia majú na svedomí nemalé množstvo vážnych zdravotných problémov, ktoré začínajú už v detskom veku. Radi by sme preto týmto ročníkom nielen pomohli, ale tiež urobili osvetu tejto problematiky. Preto sme do organizačného tímu prizvali aj špecialistu – lekára, ktorý s nami obíde slovenské námestia a zodpovie všetky otázky ohľadom kardiovaskulárnych ochorení. Veríme, že aj touto cestou pomôžeme predísť problémom, ktoré môžu začať už v ranom veku – teda u našich detí,“ vysvetľuje Jakabovič.