Späť na prehľad

Maťkovi sme pomohli pomôckami v hodnote vyše 600 eur

Uplynulý víkend sa niesol v podobe rozdávania radosti. Maťko, 15-ročný fanúšik rýchlych...

Uplynulý víkend sa niesol v podobe rozdávania radosti. Maťko, 15-ročný fanúšik rýchlych áut a bojovník s neuveriteľnou chuťou do života, totiž opäť potreboval našu pomoc. Hoci je jeho životná cesta ťažšia než nás ostatných, Maťko sa nevzdáva a už dávno zaradil vyšší prevodový stupeň a život si užíva naplno. Nás jeho príbeh neuveriteľne inšpiruje, preto vždy keď môžeme, radi pomôžeme jeho rodine.

Foto: Jakub Kovalík

Nebolo tomu inak ani tentoraz, kedy nás Maťkova mamina oslovila s tým, že treba zabezpečiť niekoľko špeciálnych pomôcok. V Rally Radosti sme preto zmobilizovali všetky sily, zorganizovali zbierku na náš transparentný účet a za jeden víkend vyzbierali úžasných 575 eur od vás všetkých – našich stálych podporovateľov. Samozrejme, k tejto cifre sme ešte čo-to doložili z vlastných financií a okrem vecí potrebných každodennú starostlivosť sme prikúpili aj zopár vecí nepotrebných, ktoré však Maťkovi zlepšia deň. A tak okrem balíčkov špeciálnych vlhčených utierok, vitamínov, potravín, apod. sme nabalili aj nejaké tie hry na PlayStation, Lego či tulivak na oddych.

Foto: Jakub Kovalík

Čakalo sa už len na vhodný moment, kedy dáme dokopy ešte jedno prekvapenie – športové autá, ktoré Maťko tak miluje, a na ktorých ho budeme môcť opäť raz previezť, aby sme mu zlepšili deň. Veľká vďaka za toto patrí našim kamarátom v Auto-Impex a Hoffer Rent, ktorí nás zásobili fantastickým Nissanom GT-R, Abarthom 695 Anniversario a Audi RS6. Cez tisíc koní tak prisvištalo vo veľkej paráde pred Maťkov dom.

Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík

Po dohode s Maťkovým bratom Šimonom sme v nedeľu, 9. mája namiesto obeda sadli do áut a nášho kamaráta-bojovníka prišli prekvapiť. Dve hodinky vo Veľkom Zálúži pri Nitre patrili opäť silným emóciám a radosti. Nechýbala ani rýchla jazda s Maťkom na palube oboch áut, praskanie výfukov, túrovanie motorov, za ktoré sa tolerantným susedom ešte raz ospravedlňujeme. No keď raz Maťko zasadne za volant nejakej beštie s veľkým motorom, zmilovanie s ušami susedov odchádza do zabudnutia.

Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík

V závere sme Maťka ešte menovali generálnym riaditeľom Rally Radosti (pretože možno neviete, no práve kvôli nemu vznikla myšlienka usporadúvať Rally Radosti a pomáhať deťom po celom Slovensku) a naposledy sme sa spoločne rozlúčili, veríme, že nie na dlho. Maťko, teda vlastne, už Maťo, keďže je to už veľký pán a tínedžer telom i dušou, dúfame, že sa vidíme na ďalšej Rally Radosti! Zatiaľ sa drž a zdravie nech ti slúži! 🙂

Foto: Jakub Kovalík