Späť na prehľad

Motokárový turnaj priniesol kopu zábavy i prvý vklad do tohtoročnej zbierky

Prvá júlová sobota (3. júla 2021) sa niesla v znamení charitatívnych pretekov. Nezávodi...

Prvá júlová sobota (3. júla 2021) sa niesla v znamení charitatívnych pretekov. Nezávodilo sa však na našom domácom Slovakia ringu či kdesi na uzavretých cestách, ale v priestoroch známej motokárovej dráhy v obci Dlhá pri Trnave. V rámci skrátenia si čakania na veľkú Rally Radosti sme si dovolili pripraviť malý-veľký event, ktorý nás trošku zblíži, navnadí atmosféru blížiacej sa Rally Radosti 2021 a dá šancu zabaviť sa a zapretekať si o hodnotné ceny.

Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík

Záujem o preteky bol veľký, desiatky jazdcov vytvorilo niekoľko tímov, ktoré si prišli zmerať sily v dvoch pretekoch (z kapacitných dôvodov). Už v doobedňajších hodinách sa pritom areál začal plniť, a to nielen chystajúcimi sa tímami, ktoré vášnivo diskutovali o svojej víťaznej stratégii, ale aj záujemcami, ktorí si prišli vychutnať príjemný deň v spoločnosti motoršportu.

Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík

Ak sme dobre počítali (a že sme museli dobre počítať, nakoľko bolo nutné zapisovať si počty účastníkov kvôli potenciálnemu trasovaniu), motokárový event do Dlhej si prišlo užiť takmer tisícka ľudí. Okrem pretekov totiž na fanúšikov i náhodných okoloidúcich čakal pestrý program, ktorý zahŕňal možnosť vyskúšať si motokáry, miestny pumptrack pre bikerov, tvorivé dielne, penovú párty od hasičov či napríklad prezentáciu policajnej techniky, ktorá uchvátila nielen rodičov, ale najmä tých, pre ktorých to všetko robíme – deti.

Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík

Na mieste nechýbalo ani občerstevenie, ktoré zabezpečili naši kamaráti z Kávovne a Chef’s Truck. Poďakovať tiež chceme partnerom, vďaka ktorým by sa event nemohol konať vo forme, akej prebehol. Zároveň im ďakujeme za hodnotné ceny, ktoré venovali do súťaže. Víťazné tímy totiž vyhrali fantastickú #pocketrocket v podobe Abarth 595 Yamaha Monster na víkend od spoločnosti Auto-Impex, osviežujúce nápoje od Vitamin Well Slovakia, najrýchlejší jazdec navyše získal iPhone 12 od spoločnosti SWAN a vo výhernom balíčku na víťazov tiež čakali poukazy na umývanie auta v sieti autoumývarok Sracing či leštenie áut od PDR-Oprava.

Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík

No a, samozrejme, keďže šlo o charitatívny event, počas celej akcie bola prítomná aj naša kasička Rally Radosti, do ktorej ste mohli dobrovoľne prispievať na detičky, ktoré trpia nefrologickými ochoreniami (ochorenia obličiek). Počas celého dňa sa podarilo vyzbierať fantastických 781,25 eur (589,20 eur v kasičke + 192,05 eur zbierka vo vozíku Kávovňa), ktoré sme okamžite previedli na náš transparentný účet a priradili tak k tohtoročnej zbierke.

Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík
Foto: Jakub Kovalík